Serhat Ardahan Turizm

Serhat Ardahan Turizm  Otobüs Bileti , seferleri ve otobüs bileti, bilet fiyatları Otobusbiletin.Com da !
Ardahan’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın …

Serhat Ardahan Turizm 25 Mayıs  2017  tarihinden itibaren  seferlerine  başlıyor.Ardahan merkezli  yeni  kurulan Serhat  Ardahan Turizm otobüs işletmesinin  tanıtımı, seferleri  telefon numaraları ,otobüs bileti almak için  irtibat  bilgilerini sizlerle  paylaşacağız  öncelikle  online otobüs bileti  satışının  yapıldığı  OtobusBiletin.com da  kısa süre  içerisinde  bu  otobüs firmasının biletini de alabileceğinizi  hatırlatmak  isteriz.
Serhat Ardahan  otobüs  firması  yaz  tatili  öncesinde Ardahan’a  gitmek  isteyenler için bir  tercih  olabilir.Yeni  kurulması  ile   seferlerine  başlayan firma Türkiye’nin en doğusundan en batısına seferleri  büyük  bir titizlikle  yapacak.

İlk  olarak  Ardahan şehirler arası otobüs  terminalinde kalkış yapacak olan  otobüsleri İSTANBUL ARDAHAN GÖLE HANAK DAMAL POSOF ÇILDIR

BURSA ANKARA ESKİŞEHİR İNEGÖL arasında  hergün  karşılıklı olarak  seferleri  düzenleyecek.Filosunda  Mercedes Benz  üretimi  olan Travego araçlardan oluşan  Serhat Ardahan  Turizm kısa  süre içerisinde yeni  güzergahlara da seferler  düzenlemeyi  hedefliyor.

Serhat Ardahan Turizm Telefon Numaraları:

TÜRKİYENİN HER YERİNDEN ulaşabileceğiniz  tek  numara  : 444 41 75
İSTANBUL ESENLER OTOGARI:0212 658 22 05 -06  İstanbul Otogarında  130. peronda  hizmet vermektedir.
ARDAHAN OTOGARI  :0478 211 22 00-01

Ardahan’da Gezilecek Bir Yer : Ardahan Kalesi: Şehir merkezinin kuzeyindeki Halil Efendi mahallesi ile, şehir merkezini birbirinden ayıran Kura Nehri’nin hemen sol kıyısında bulunmaktadır. Tarihi oldukça eskilere dayanan ilk inşa evresi kesin olarak bilinmeyen Ardahan Kalesi’nin, Selçuklular tarafından yapıldığı ve Osmanlılar döneminde de sürekli olarak kullanıldığı bilinmektedir.
Kalenin inşasında mimari açıdan dikdörtgen bir plan düzeni esas alınmıştır. Klasik Osmanlı hisarları görünümündeki kalenin, ana girişi batıdandır ve giriş kapısının eyvan tarzında yüksek bir kemeri bulunmaktadır. Giriş kapısının üzerinde 963 H. tarihli bir inşa kitabesi vardır. Dikdörtgen plan oluşturan sur duvarları baştan başa kare tabanlı ve çokgen planlı çok sayıda kule ile desteklenmiştir. Kale içerisinde bir mescit ve hamam kalıntısı bulunmaktadır. Kale dendanları, duvar örgü tekniği, çokgen kuleleri ve konumlandırılış biçimi ile Rumeli Hisarının küçük ölçüde ele alınmış bir varyasyonu gibidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir